Мандруй, досліджуй, бережи, про рідний край свій розкажи!

Згідно з планом роботи КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників №2» Костянтинівської міської ради 11 березня 2021 року в режимі онлайн відбулась краєзнавча конференція, яка називається «Мандруй, досліджуй, бережи, про рідний край свій розкажи!».
Ця назва не випадкова. Дійсно, працівники освіти, їх вихованці, батьки, дуже люблять свою землю, свій Донбас. Люблять те місце, де вони живуть, працюють, вчаться. Сьогодні освітяни закладів освіти, які розташовані в сільській місцевості, познайомили своїх друзів із міста Костянтинівка з тим, який чудовий і прекрасний наш край, як багато в ньому цікавого і історичного. У школах проведена велика краєзнавча науково-дослідницька робота, результатом якої є дієві туристичні маршрути оформлені у вигляді збірника чи брошури, до яких додаються історичні та краєзнавчі матеріали. Їх уже відвідали багато учнів, батьків, громадян нашого краю, в тому числі й з м. Дружківка та м.Краматорськ.
Мета конференції – привернути увагу громадськості, молоді, до рідної землі, до її історії, до багатств як природних, так і людських.
Вчителі Новодмитрівського ліцею Гусар Тетяна Олександрівна та Антіменюк Вікторія Вікторівна, Марківського ліцею Кулінченко Ольга Леонідівна, Білокузьминівського ліцею Литвиненко Тетяна Михайлівна та Іванопільського ЗЗСО Лисенюк Тетяна Володимирівна ознайомили учасників конференції з історичними та пам’ятними місцями на території мікрорайонів своїх закладів освіти і запросили учнів, вчителів, батьків, усіх жителів міста Костянтинівка до себе в туристичний похід. Це буде дуже цікаво.
У конференції взяв участь Березін Володимир Борисович, голова громадської організації «Еколого-культурний центр «Бахмат».
У часи, коли на Донбасі йде війна, коли можна часто почути про відсутність патріотизму у людей, які тут проживають, дуже важливо показати не тільки дітям, молоді, а всім людям, який це чудовий, красивий і багатий на історичні пам’ятні місця край. Які тут живуть розумні, талановиті і працьовиті люди. Наш край, наш Донбас є невід’ємною частиною нашої Великої країни – України.
Учасники конференції впевнились, що у нас в районі дуже багато цікавих місць й історичних пам’ятків.
Саме тут народились і проживали Олекса Тихий та Юрій Ряст, у нас знаходяться Регіональний ландшафтний парк Клебан Бик, Білокузьминівські «Крейдяні скелі», Дружківські скам’янілі дерева, «Кравецька балка» та багато інших історичних цікавих місць і пам’ятків природи.
У селі Маркове вдовж центральної вулиці простягається пагорб, на якому представлені майже у непорушеному вигляді ділянки ковилево-різнотравно-типчакового степу з багатими флорою та фауною. Особливу цінність представляє унікальна реліктова рослинність, пов’язана з крейдяними відкладеннями. Вчені називають цю місцевість тундровим степом. Інформація про неї тягнеться ще з льодовикового періоду. А ще степ називають лісом догори ногами. Тому що вага кореневої маси значно перевищує надземну масу рослин.
Краєзнавча робота тісно пов’язана з екологічною. На околицях міста Костянтинівка живуть багато тварин і птахів, ростуть квіти і трави. У балці, біля струмка, урочища повинні бути санітарні умови, туристичний маршрут повинен бути екологічно чистим. Ми не можемо розділити екологію, історію і географію. Маршрути поєднали ці предмети. Якраз про це говорила учитель біології Новодмитрівського НВК Антіменюк В.В. Вона розповіла про пташині озера і джерело з кристально-чистою цілющою водою…
Саме тому поряд з туристичними маршрутами в кожному закладі освіти створені екологічні тропи, відвідуючи які учні вивчають стан природи, на практиці пізнають її і виконують практичні роботи: прибирають сміття, висаджують квітники, дерева, прибирають насадження. Якщо робота велика і вона не під силу школі, то потрібно звернути увагу на неї громадськості, влади, підприємців, преси.
Дуже цікаво було слухати Володимира Березіна, ініціативну творчу людину, яка має безліч ідей і напрацювань.
Матеріали, віднайдені юними краєзнавцями знаходять своє місце в шкільних музеях та музейних кімнатах.
Ми впевнені, що під час вивчення рідного краю будуть з’являтись все нові і нові цікаві місця, які розширять географічну карту туристичних маршрутів нашого району.
Робота продовжується.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *