Методичний онлайн-аукціон для вчителів математики

28 січня 2021 року пройшла  чергова зустріч спільноти вчителів математики. За сумною традицією сучасності вітатися довелося онлайн. Хоча… Нові труднощі народжують нові можливості. Онлайн-формат дозволяє стати не просто спостерігачем, а безпосередньо активним учасником педагогічного експерименту.

Для плідної роботи учасникам було запропоновано відвідати методичний онлайн-аукціон «Інструменти дистанційного навчання для всіх і кожного». Аукціон містив  три розділи по чотири лоти кожен.

У першому розділі «Онлайн-дошки» більшість голосів (8 з 10) було віддано додатку Google “Jamboard”, який дуже  легко вбудовується у відео зустрічі. Тому  Юлія Густіліна, вчитель Новодмитрівського НВК, запропонувала учасникам спочатку побути учнями 5 класу  (попрацювати),  а потім вчителями (створити для учнів 8 класу дошку для уроку геометрії). Перевагами такого інструменту було визначено: можливість працювати одночасно всім, доступність з усіх пристроїв та  легкість  у використанні.

Другий розділ «Опитування та тестування» очолили два портали. Вони набрали по 5 голосів. Сервіс Master-test.net презентувала Валентина Данько, вчитель Новодмитрівського НВК. Вона  спочатку на очах у присутніх створила тест для учнів 10 класу, а потім запропонувала його скласти. Учасники тестування побачили роботу даного сервісу з «обох боків екрану».

Обзорну екскурсію сервісом  Online Test Pad провела вчитель Іванопільської СШ І-ІІІ ст. Ірина Громицька. Нею була висвітлена можливість використання не тільки тестів, а й різних видів кросвордів з заданої  теми. До переваг були віднесені швидкість, зрозумілість інтерфейсу, зручність збору та аналізу результатів.

«Розваги для навчання?  Навчання для розваги?» виграв  сайт Wordwall. Працювати на ньому всіх навчила вчитель Марківської ЗОШ І-ІІІ ст. Олена Свільонок.  Разом з нею учасники створювали вікторини, грали в карти, блукали лабіринтами. Все це зайняло мало часу для  створення, але було яскраве і захоплююче.

У підсумку було вирішено застосовувати розглянуті інструменти не лише під час  дистанційного  навчання, а й  на різних етапах уроку та домашнього завдання.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *