XІІІ Олексині читання

З метою виховання в учнів почуття патріотизму, любові до рідного краю, вміння мати і відстоювати свою життєву позицію в районі уже традиційно щорічно проводяться Олексині читання на честь нашого видатного земляка Тихого Олексія Івановича, як його називають Олекси Тихого. Цьогоріч такі читання були проведені 15 січня 2020 року на тему «Олекса Тихий як багатогранна особистість»
Присутні ще раз зустрілися, щоб поговорити про цю людину під гаслом: «Донбас – це Україна. Ми всі з вами – українці!!!»
У даному заході взяли участь:
— голова Костянтинівської райдержадміністрації Рослов Олексій Вікторович,
— заступник голови районної ради – Степаненко Лариса Миколаївна,
— голова товариства імені Олекси Тихого – Шаповалов Євген Олексійович,
— голова громадської організації «Бахмат», журналіст газети «Провінція» – Березін Володимир Борисович,
— завідувач методичним кабінетом – Ходакова Вікторія Анатоліївна,
— головний спеціаліст відділу освіти – Кабанцева Катерина Валентинівна
— директор Центру дитячої та юнацької творчості – Пелих Маргарита Едуардівна
— методисти методичного кабінету Годунова Антоніна Іванівна та Макаренко Ольга Василівна.
Розпочала захід начальник відділу освіти Костомарова Наталія Анатоліївна.
Головними ж учасниками були учні закладів освіти району зі своїми наставниками.
З вітальним словом до присутніх звернувся голова Костянтинівської райдержадміністрації Рослов Олексій Вікторович. У своєму привітанні він наголосив, що Олекса Тихий – це справжній Донецький українець, подвижник українського духу. Людина колосальної інтелектуальної потенції і видатного педагогічного хисту; Олекса Тихий відбувся як людина, як українець, якому віддають шану нині і віддаватимуть ті, що житимуть після нас.
Нам, сучасникам Донбасу, потрібно вчитися у свого земляка патріотизму, силі духу, відданості своїй країні. Потрібно робити все для процвітання рідного краю і завжди пам’ятати, що ми – громадяни України.
Продовжила виступ голови Степаненко Лариса Миколаївна, яка нагадала присутнім, що наш район першим в області впровадив цей захід і з щороку він вдосконалюється, і все більше молоді наслідує Олексу Тихого.
Перед тим, як було надано слово конкурсантам, учні Новодмитрівського навчально-виховного комплексу коротко презентували відеоекскурс сторінками життєвого та творчого шляху Олекси Тихого.
Учасниками ХІІІ Олексиних читань стали учні 8-11 класів ЗЗСО району, а саме:
 Василенко Софія – Марківська ЗОШ
 Бодерлан Богдан – Білокузьминівська ЗОШ
 Бітюкова Євгенія – Іванопільська СШ
 Кривенко Катерина – Новодмитрівський НВК
 Тремба Софія – Софіївський НВК
 Пічняков Назар – Кіндратівська СШ
Усі представлені роботи були актуальними і відрізнялися глибиною сюжету, несли смислове навантаження. Учні детально розкривали моральні принципи свого земляка, говорили про те, що він був великим сином свого народу, боровся за справедливість і права людини. Уся система поглядів і героїчна боротьба Олекси Тихого засвідчують його глибоку освіченість, професіоналізм і патріотичність. Його спадщина має стати здобутком нашої молоді та втілюватися в життя.
Щоразу, ознайомлюючись з особистістю нашого земляка, кожен, хто має в серці любов до своєї країни, знайде відлуння цих слів у сьогоденні.
Члени Журі і гості висловили подяку всім учасникам конкурсу, зазначивши, що всі роботи були гідні, вагомі та заслуговують на увагу.
За підсумками І (відбіркового) етапу ХІІІ Олексиних читань на тему «Олекса Тихий як багатогранна особистість перше місце зайняли роботи Василенко Софії, учениці Марківської школи на тему «Високоморальна особистість Олекси Тихого як носія Гідності» та Бітюкової Євгенії, учениці Іванопільської школи на тему «Психологія мислення Олекси Тихого і наше сьогодення». Вони і будуть представляти район в обласних фінальних читаннях.
Запрошено також взяти участь в обласному заході і Бодерлана Богдана, учня Білокузьминівської школи.
Голова регіонального товариства імені Олекси Тихого Шаповалов Євген Олексійович відзначив високий рівень підготовки учнів і системну роботу в районі з патріотичного виховання молоді. Він вручив присутнім спеціальну літературу про діяльність нашого земляка.

Фотоматеріали можна переглянути тут.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *